Kutuevi – Üçler Matbaa

Flok Kumaşlı Silindir Kutu

Silindir karton kutu hem fiyat olarak hem de kolay bulunan bir ürün olması nedeniyle çok tercih edilen kutular arasındadır. Silindir kutu imalatı yapan firmalar her geçen gün yeni desen ve modellerde kutu üretimi yapmaktadır. Birbirinden farklı özgün tasarımlı karton kutuları birçok sektörde görebilirsiniz. Bu kutular içerisinde flok baskı dediğimiz kutular toz halindeki lifli küçük parçacıkları serpme yöntemiyle kumaş üzerine sıvanan bir yapıştırıcının desene göre yapıştırılması ile elde edilen kutu modelleridir. Kısacası bu kutular flok kumaş denilen bir kumaş ile kutunun kaplanması elde edilen ürünlerdir. Flok kutular özellikle takı sektöründe tercih edilmektedir. Bu kutular kuyumculuk sektöründe çok fazla kullanılmaktadır. Elmas, pırlanta, altın gibi özel takıların paketlenmesinde tercih edilmektedir. Flok kumaşlı silindir kutu imalatı yapan firmalar isteğe bağlı olarak flok kutular üzerine firmaların reklam logolarını baskı yapmaktadır. Özel ve pahalı takıların paketlendiği silindir kutu aynı şekilde özel ve şık olmak zorundadır.

Flok Kumaşlı Kutuların Özellikleri

Flok kumaş ve kutular genellikle kuyumculuk sektöründe daha çok tercih edilmektedir. Bu nedenle flok kumaş kutuların özel tasarımlı kutulardır. Flok kumaşlı kutular basit bir tırnak mekanizması ile açılıp kapanmaktadır. Bu özelliği kullanıcıya kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Flok kumaşlı kutular isteğe bağlı olarak şatafatlı ve ışıklı modelleri bulunmaktadır. Flok kumaşlı silindir kutu ambalaj ürünleri müşteriye birbirinden şık ve özel tasarımları sunmaktadır. Ayrıca bu kutular takıların saklaması ve muhafaza edilmesinde kullanılabiliyor.

Silindir Kutunun Avantajları

Karton silindir kutu birçok özelliği ile kullanıcıya ve firmaya bazı avantajlar sunmaktadır. Bu kutular maliyet olarak düşük fiyatlı ürünlerdir. Firmalar düşük maliyetlerle kutular üzerine reklam ve logolarını baskı yaptırabilirler. Silindirik kutu üzerine istenilen şekilde kumaş veya kağıt kaplama yapılabilmektedir. Karton kutular, giyim, gıda, kozmetik, takı gibi birçok sektörde firmaların isteklerini karşılayabilecek özelliklere sahiptir. Bu kutular birçok araç ve gerecin paketlenmesinde ve taşımasında kolaylık sağlamaktadır. Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte karton silindir kutular farklı kumaşlarla kaplanmaktadır. Ayrıca kutuların içine ve dışına yapılan kaplamalar sayesinde uzun yıllar kullanılabilmektedir.

Kutu ambalaj çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bizi arayın.

(0212) 554 35 30

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir