Kutuevi – Üçler Matbaa

Mıknatıslı kutu, kapak kısımlarına mıknatıs konulmasıyla ve sert mukavva malzemesi kullanılarak elde edilen kutu çeşitlerinden biridir.

Mıknatıslı Kutu Avantajları 

Mıknatıslı kutu çeşitlerinin avantajları çok önemli alanlarda ve konularda birçok avantaj sağlamaktadır.  Bu da firmalara ürünlerinin müşterilerine kalite gösteriş şıklığı yaratmasına olanak sağlamaktadır. İçerisindeki ürünü dış çevresel faktörlerden koruduğu için en güvenilir kutu çeşitlerinden biridir.  Malzeme kalitesi ve mıknatıslı kapağı sayesinde değerli eşyaların saklanması, korunması ve taşınmasında hem dayanaklı hem de yüksek derecede koruma ve güvenirlilikte mıknatıslı kutu avantajları arasında yer almaktadır.

Mıknatıslı Kutu Özellikleri 

Sert mukavva kullanılması ve mıknatısında kullanılmasıyla beraber sektörel alanlarda lüks kutu olarak nitelendirilmektedir. Malzeme kalitesine bağlı olarak kapak kısmındaki mıknatıs özellikleri sebebiyle yüksek seviye koruma ve dayanaklılık sağlamaktadır. Ürün kalitesine bağlı olarak uygun nitelikte ürünün saklanması satılması kolayca yerleştirilebilmesi gibi nedenlerden firmalar tercihlerini bu çeşit kutulardan yana kullanmaktadırlar. Firmalar daha çok marka değerlerini yansıtmak ürün kalitesini görsel şıklıkla beraber sunmak istemelerinden ve bundan da fayda sağlamalarından dolayı mıknatıslı kutuları tercih etmektedirler.

Mıknatıslı Kutu Kullanım Alanları 

Neredeyse tüm sektörel alanlarda mıknatıslı kutu üretimi yapılmaktadır. Çok çeşitli ürünlere kullanım rahatlığı sunmaktadır. En çok kullanım alanı bulduğu sektörler şunlardır:

  • Mücevher ve Takı Sektöründe

Bu sektörde kullanılmasının sebebi; değerli ürünler olmaları nedeniyle ürün kalite şıklığını müşterilere göstermek ve ürünün zarar görmemesi, en önemlisi de güvenlik açısından tercih edilmektedir.

  • Kozmetik Sektöründe

Bunun nedeni; taşıma, saklama, satış sırasında ürünün zarar görmemesi için en uygun koşulların aranması sebebiyle kozmetik sektöründe mıknatıslı kutulara ihtiyaç duyulmaktadır. Kozmetik alanda daha çok far, parfüm, krem gibi ürünlerin hassas, kırılabilir ve parçalanabilmesi sebebiyle uygun sünger mıknatıslı kutunun içine yerleştirilerek bu kutu çeşidinin daha çok tercih edilmesine neden olmaktadır.

  • Tekstil Sektöründe

Tekstil sektöründe kullanılmasının nedeni ise; marka kalitesini müşterilere sunarak ilgi çekmesini sağlamak, görsel şıklık sağlayarak güzel görünüm yansıtmak ve ürünlerin uzun ömürlü olmasını sağlamak sebebiyle kullanımını arttırmak açısından tercih konusu olmaktadır. Daha çok; kravat, kemer, papyon, tişört, eşarp gibi tekstil ürünlerinin mıknatıslı kutularda muhafaza edilmesinde tercih edilmektedir.

Ayriyeten ürün satın alındıktan sonra mıknatıslı kutular evde de birçok kullanım alanı avantajı da sunmaktadır. Bu açıdan da çok daha tercih edilmesine neden olmaktadır.

Bilgi için lütfen (0212) 554 35 30 bizimle iletişime geçin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir