Kutuevi – Üçler Matbaa

Mukavva Sıvamalı Kutu

Günlük hayatta pek çok yerde kutu kullanımını görmek mümkündür. Eskiden sadece koli olarak kutuları görürken günümüzde dekoratif amaçlı olarak, hediye muhafaza amaçlı olarak, koruma amaçlı olarak da farklı türden kutuların üretimini görmek mümkündür. Silindir kutu, kare kutu,, sıvamalı kutu, mıknatıslı kutu, mukavva sıvamalı kutu ve daha pek çok farklı kutu çeşidini görebilmeniz mümkündür. Kutu üretimi yapan firmalar bu işlem işin öncelikli olarak dijital ortamda hazırlığı yapmaktadırlar. Bu hazırlığın ardından müşterilerine kutu tasarımını gösterdikten sonra onay alarak işleme koymaktadırlar. Kutuların dışını isterseniz yaldızlı, isterseniz dijital baskılarla süsleyebilmek mümkündür. Daha çok hediye amaçlı kullanılan kutuların dış kısımlarında farklı türden süslemelere yer verilmektedir.

Kutuların Kullanım Amaçları

Kutuların üretilirken belirli bir kullanım amacı olması gerekmektedir. Siparişlerinizi buna göre verirseniz daha doğru bir üretim ile karşılaşmanız mümkündür. Örnek verecek olursak eşya taşımacılığı için kullanılacak olan bir kutunun sağlamlığının oldukça yüksek olması gerekmektedir. Aksi takdirde taşınacak olan eşyaların zarar görmesi mümkündür. Hediye amaçlı olarak kullanılacak olan kutuların ise daha dikkat çekici şekilde tasarlanması gerekmektedir. Bunun dışında özellikle koruma amaçlı olarak üretilen silindir kutu gibi kutuların bu özelliği hizmet edecek şekilde üretilmesi doğru olacaktır. Mukavva sıvamalı kutu genel anlamda hediye amaçlı olarak kullanılan kutulara verilen isimlerdir. Bu kutuların dış kısmının süsleme işlemi sıvama şeklinde yapıldığı için bu ismi almıştır.

https://www.youtube.com/watch?v=rP4DK8_i–g

Sıvamalı Kutuların Çeşitleri

Sıvamalı kutuların yuvarlak formda üretilenleri olduğu gibi dikdörtgen, kare formda üretilenlerinin de bulmak mümkündür. Daha büyük boydaki hediyelerin ambalajlanabilmesi için büyük boy sıvamalı kutular üretilirken genel anlamda sıvamalı kutuların boyları ortalama bir değerdedir. Tercih edeceğiniz sıvamalı kutunun dış kısmında dijital baskılar ile farklı süslemeler yapılabilirken yazı yazılması da mümkündür. Kapaklı, mukavva kapaklı, karton kapaklı veya metal kapaklı sıvamalı kutuları görebilmeniz mümkündür. Burada tamamen zevkler ve kullanım amacına göre sipariş verilerek bu kutulara üretime sağlanabilir.  Silindir kutu imalatı, sıvama kutu imalatı, koli imalatı gibi pek çok işlemi tek bir yerden yaptıra bilmeniz mümkündür. Tercih edeceğiniz kutu imalatçısı ile bütün isteklerinizi paylaşarak istediğiniz ölçülerde ve özelliklerde kutuların siparişi verebilirsiniz mümkündür.

Kutu ambalaj çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bizi arayın.

(0212) 554 35 30

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir