Kutuevi – Üçler Matbaa

Plastik Kapaklı Silindir Kutu

Kutu ve koli sektörü geçmişe göre çok farklı imza atacak şekilde gelişmiştir. Son dönemlerde özellikle hediyeleşme, kargo, muhafaza amaçlı olarak çok farklı kutu modelleri görmeniz mümkündür. Eskiden sadece koli şeklinde üretilen kutular günümüzde farklı şekillerde üretilmeye başlamıştır. Koli şeklinde üretilen kutuların kullanım amaçlarına göre kalınlıkları değişkenlik göstermektedir. Bazı eşyaların taşınması için özellikle kargolanacak olan ürünler var ise kutunun sağlamanın en üst seviyede olması önemli bir ayrıntıdır. Bunun dışında taşınacak olan eşya şişe gibi silindir şeklinde bir ürün ve bunları muhafaza etmek için de silindir kutular kullanılmaktadır. Silindir kutuların dış kısımları ürün içeriği hakkında bilgi verecek şekilde baskı resimleri çıkarabilmektedir. Plastik kapaklı silindir kutu imalatı yapan firmalar bu kutuların plastik kapaklı, karton kapaklı, metal kapaklı olanlarını üretmektedirler. Burada satın almak isteyen kimselerin kendi ürün özelliklerine göre ve kullanım niteliklerine göre seçim yapmaları gerekmektedir.

Silindir Kutu Sipariş Detayları

Sizler de ürünleriniz için silindir kutu siparişi verecekseniz öncelikli olarak hangi ürünleri hangi şartlarda muhafaza etmek istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Buna göre üretici firma sizlere farklı seçenekler sunmaktadır. İstediğiniz kutunun iç ve dış imalatı dijital ortamda sizlere gösterilmektedir. Sizlerin de onayı alındıktan sonra seri bir şekilde istediğiniz sayıda karton silindir kutu üretimi yapılmaktadır. Üretilen silindir kutuların dış kısımları da yine dijital ortamda karar verilen baskılarla kaplanmaktadır. Bu baskılar ister ürün içeriği isterse farklı desenleri içermektedir. Örnek verecek olursak yılbaşı konseptinde hediyeleşmek için kullanılacak olan kutuların dışında buna uygun resimler bulunabilmektedir. Kutunun boyutu da içerisine yerleştirilecek olan ürüne göre farklılıklar gösterebilmektedir. Burada tamamen sipariş verecek olan firmanın ihtiyacı baz alınarak üretim yapılmaktadır.

Plastik Kapaklı Silindir Kutu Kullanışlı Mıdır?

Pek çok kişinin merak ettiği konular arasında plastik kapaklı silindir kutu veya silindir kutuların kullanışlı olup olmadığı konusudur. Silindir kutular içerisinde saklanacak olan ürünün özelliklerini muhafaza etmesi açısından ve zarar görmemesi açısından oldukça kullanışlı olan ürünlerdir. Özellikle zeytinyağı gibi cam şişelerde muhafaza edilen ürünlerin taşınırken zarar görmemesi için ve içerisindeki ürünü dış etkenlerden koruyabilmek adına silindir karton kutu oldukça kullanışlıdır. Bu kutuların dayanıklılığı ise şu şekilde ifade edilebilir. Ürünün zarar görmemesi için tüm özellikleri barındıran bu kutular elbette ki su geçirmez değildir. Fakat birden fazla farklı kağıtllardan meydana gelmesiyle ortaya çıkan bu kutuların sağlamlığı ise pek çok testten başarılı şekilde geçmiştir.

Kutu ambalaj çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bizi arayın.

(0212) 554 35 30

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir