Kutuevi – Üçler Matbaa

Rulo Kutu

Taşımacılık sektöründe ambalajlar oldukça önemlidir. Çünkü ambalajlanmayan ürünler zarar görebilmektedir. Ürünlerin ambalajlanması üretildiği yerden satılacağı yerlere taşınırken kullanılabildiği gibi, ayrıca bir yerden başka bir yere hediye gönderme işlemlerinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Ev, ofis, holding taşıma işlemlerinde de kutulardan faydalanılmaktadır. Taşıma işlemi için kullanılan kutuların dışında hediye paketleme amaçlı olarak, koruma amaçlı olarak, ürün içeriği ile ilgili bilgi verme amaçlı olarak, reklam amaçlı, muhafaza amaçlı olarak da kutular kullanılmaktadır. Kutular eskiden tekdüze bir şekilde üretilmekteydi. Son zamanlarda ise kullanım amaçlarına göre farklı şekillerde üretilen kutuları görmek mümkündür. Silindir kutu, rulo kutu, sıvama kutu da bu kutulara örnek verilebilir.

Rulo Kutu Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Silindir kutu imalatı yapan pek çok firma rulo kutu imalatı da yapmaktadır. Peki, rulo kutu ihtiyacınız nedir, nerede kullanılır? bununla ilgili bilgi verelim. Özellikle zarar görmesi istenilmeyen evrak, harita, proje gibi pek çok kağıdın saklanıp korunmasını sağlayan kutulara rulo kutu denilmektedir. Bu tarz eşyalar bir yerden başka bir yere gönderilirken buruşup kırışmaması için bu kutuların içerisinde saklanmaktadırlar. Silindir kutu imalatı yapan firmalar bu kutuların üretimi için de işlemlerini yürütmektedirler. Özellikle üniversitelerde, proje işleri yapan inşaat firmalarında, belediyelerde, resmi belgelerin kullanıldığı yerlerde bu tarz rulo kutulara ihtiyaç olmaktadır. Sizlerde rulo kutu ihtiyacınız olduğu zaman bu üretimi yapan firmalar ile iletişime geçerek siparişlerinizi verebilirsiniz. Bu kutular farklı ebatlarda üretilebilmektedir. Kargo şirketleri rulo kutuları sıkça kullanan firmaların arasındadır.

Silindir Kutu ve Rulo Kutu

Silindir kutu ambalaj işlemlerinde kullanıldığı gibi koruma amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Örnek verilecek olursa zeytinyağı gibi zarar görmesi istenmeyen ürünlerin korunması amacı ile silinir kutuların kullanımı yapılmaktadır. Ayrıca hediye amaçlı olarak da silindir kutulardan faydalanmaktadır. Silindir kutuların dış kısımları dijital baskı ile renklendirilebilir ve üzerine farklı yazılar yazılabilir. Silindir kutuların çok küçük boyutlarının olabildiği gibi büyük boyutları da satılmaktadır. Ürünlerin tam korunumunun sağlanabilmesi için silindir kutuların ürün boyutlarına uyumlu şekilde yapılması en önemli ayrıntılardan bir tanesidir.

Kutu ambalaj çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bizi arayın.

(0212) 554 35 30

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir