Kutuevi – Üçler Matbaa

Silindir Büyük Kutu

Günümüzde eşyaların bir yerden başka bir yere taşınabilmesi için, fabrikadan çıkan eşyaların satış yerlerine ulaştırılabilmesi için, hediyelerin veya satın alınan eşyaların kargo ile satın alan kişilere ulaştırılabilmesi için ambalaj yapılmaktadır. Ambalaj için karton kutulardan faydalanılmaktadır. Karton kutuların pek çok farklı çeşitleri bulunmaktadır. Herhangi bir karton kutu ihtiyacınız olduğu zaman karton kutu imalatı yapan firmalar ile anlaşmanız yeterlidir. Firmalar sizin isteğinize yönelik kutu üretimleri yaparak teslimatları sağlamaktadır. Burada önemli olan hangi ürünleri bu karton kutuyla taşımak istediğiniz de belirtmenizdir. Unutmamak gerekir ki karton kutular taşınacak olan eşyanın cinsine göre bir sağlamlıkta üretilmektedir. Karton kutular sadece klasik düzende koli biçiminde olanlar değil silindir büyük kutu şeklinde olanları da mevcuttur.

Silindir Kutuların Özelikleri

Silindir kutular da tıpkı diğer kutularda olduğu gibi ambalajlama ve taşıma işlemleri için kullanılmaktadır. Özellikle şişelerin taşınırken zarar görmemesi için silindir kutulardan faydalanılmaktadır. Farklı özellikte pek çok silindir büyük kutu çeşidi bulmak mümkündür. Silindir kutuların metal kapaklı veya karton kapaklı olanları, dışları baskılı olanları bulunabilmektedir. Kutuların dışına yapılan baskılar kutu içeriği ile ilgili müşterilere bilgi verici nitelikte olabiliyor. Kutuların renkleri klasik renklerde olabildiği gibi farklı renklerde üretiliyor. Ayrıca hediye ambalajı için kullanılan silindir kutular mevcuttur. Bu kutularında dış kısımları altın veya gümüş yaldızlı, farklı desenli dijital baskılar içermektedir. Silindir büyük kutu imalatı yapan firmalar müşterilerin taleplerine göre bu üretimi yapmaktadır.

Büyük Silindir Kutunun Kullanım Alanları

Günlük hayatta kutuların pek çok farklı kullanım alanları bulunduğu gibi çeşitleri de fazladır. Silindir karton kutuların karton kapaklı, şeffaf gövdeli, dıştan geçme kapaklı, standart zıvanalı olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır. Ayrıca bu kutular kuşe kağıda baskı şeklinde, özel kağıt, cilt bezi kullanılarak üretilenleri vardır. Silindir kutuların kullanım alanları çoğu zaman ambalaj amaçlı olsa da bazen oyuncak taşımacılığında, farklı eşyaların kutuları taşınmasında, hediye sektöründe de sıklıkla kullanılmaktadır. Farklı ebattaki şişelerin korunması amacıyla da silindir kutulardan yardım alınmaktadır. Silindir karton kutu iç kısımları Kraft veya beyaz kağıt ile döşenmektedir. Ayrıca kutunun içerisine yerleştirilen ürünle ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması ürünün hareket halinde olup zarar görmemesi için de kutuların içine özel bir aparat yerleştirilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir