Kutuevi – Üçler Matbaa

Silindir Oyuncak Kutusu

Oyuncaklar bizi biz yapan,  hatıralarımızı ve kişiliğimizi oluşturan objelerdir. Çocuklar onlardan hiç vazgeçmek istemez ama sürekli de yenilerini almak isterler. Onlar için daha fazla oyuncak daha fazla gelişim, daha fazla büyümek demektir belki de. Tabi bu oyuncakların nasıl oldukları, büyüklükleri, küçüklükleri çok önemli değildir onlar için. Önemli olan sahip olabilmektir. Kişilik gelişiminde çocuklar için en önemli eşyalardır. Üniversitelerde çocukların oyuncaklarla geçirdikleri zamanların gelişime etkilerini anlayabilmek için çok ciddi bilimsel araştırmalar yapılmaktadır. Tüm bunların yanında oyuncakların toplu halde bulunması için oyuncak kutusu da çok önemlidir. Oyuncak kutularının içerisinde silindir oyuncak kutusu en çok tercih edilenler arasındadır.

Oyuncaklar Dağılmasına Engel Olmak

Oyuncaklar sürekli dağılırlar, bu durum oyuncakların doğası gereği gerçekleşir. Çocuklarımız genel olarak tek bir oyuncakla yetinmeyip birçok oyuncağı aynı anda oyunda tutmak isterler ve onlar çok oyuncağı severler. Bir süre sonra birde bakmışsınız bütün eve oyuncaklar dağılmış. Bu dağınıklığı toparlayabilmek için plastik kutular,  sepetler,  silindir oyuncak kutusu gibi alternatifler vardır. Her birisinin birbirinden ayrılan yönleri olduğu gibi öne çıkan yönleri de vardır. Silindirik kutu diğerlerinden farklı olarak maliyet açısından sizin ekonominize katkı olarak avantajlar sağlar.

Sağlık Açısından Hangisini Seçmeliyim?

Çocuklar en değerli varlıklarımız oldukları için elimizden geldiğince onların sağlıkları için doğru seçimler yapmaya özen gösteririz. Bu nedenle oyuncaklarında ve onları sakladığımız kutularda aynı seçimi yapmaya özen gösteririz. Sağlık açısından petrol türevi olan maddelerin kullanımı tehlikeli olabilir. BPA bileşeni için son yıllarda sağlığa zararlarına dair çalışmalar yapılmıştır. Bu nedenle oyuncakların saklanabilmesi için BPA içeren plastik kutular yerine karton silindir kutu seçmek çok daha risksiz bir yol olacaktır. Hammaddesi karton olan kutular aslen organik bazlı olarak üretildikleri için sağlık açısından olumsuz etkileri olan bileşikler içermezler. Hatta geri dönüşümden elde edilmiş kartonlardan dahi yapılabildikleri için bu seçeneği seçerek doğaya da katkıda bulunmuş olursunuz. Çocuklarımızın da rahatlıkla boş haldeyken taşıyabilecekleri silindir oyuncak kutusu diğer alternatiflere göre fiyat avantajı da sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir