Kutuevi – Üçler Matbaa

Şişe Silindir Kutu

Pek çok ürün görsellik açısından ya da taşınma amaçlı olarak, birçok kutu modeline koyulur. Kutular her sektörde kullanılır. Amaçları ürünlerin hasar görmesini engellemek, dekoratiftik ve gıdaların uzun süre saklanmasıdır. Klasik kutu modeli bilindiği üzere, küp biçiminde olur. Günümüzde her türlü vurun düşünülerek, çeşitli modellerde kutu üretimi yapılır. Şişe silindir kutu bunlardan biridir.

İçerisine zeytinyağı ya da içecek gibi ürünler koyulabilir. İstenilen boyutta, renk ve ölçüde üretilebilir. Malzeme olarak, karton kullanılır. Oldukça  kullanışlı ürünlerdir. Ayrıca kutuya koyulacak olan ürünü çağrıştırması için, kutuya çeşitli desenler verilip, işletme ismi ya da ürün markası basılabilir. Bu sayede hem şişelerin kırılması engellenir, hem de belirli bir sıcaklık içinde kalır.

Şişe Silindir Kutu Nasıl Üretilir?

Şişe silindir kutu üretimi müşterinin vereceği siparişe göre yapılır. Ölçüler, koyulacak olan ürünlere göre ayarlanabilir. Aynı zamanda tasarım yapan firmalarda bulunur. Kutuların yanında, rahat taşımak amaçlı, taşıma ipi de bulunur. Bu da kullanıcılar açısından, avantajlı bir durumdur. Kutuların kapakları metalden ya da karton malzemeden yapılır. İsteğe göre, iki kapaklı ürünlerde yapılabilir.

Kutu imalatı yapılırken, ürünün boyuna tam oturması önemlidir. Aksi takdirde çok fazla ses çıkabilir ya da sallanan ürünler, kırılabilir. Seperatör adı verilen ürün sayesinde kutu büyük olsa dahi, tam oturma sağlanabilir. Şişe silindir kutular, pek çok sektörün ihtiyaç duyduğu ve sipariş verdiği bir üründür.

Şişe Silindir Kutuların Sağlamlığı Nasıldır?

Şişe silindir kutu, belirli bir taşıma kapasitesinde üretilir. Karton mukavva malzemeden üretilen bu kutular, oldukça sağlamdır ve uzun yıllar, kullanılabilir. Tamamen çevre dostu olarak üretilir. Ürünler geri dönüşümlüdür ve sağlığa zarar vermez. Tamamen doğal olarak üretilir. Bu yüzden en çok yöresel ve organik ürün satan firmalar tarafından, daha çok tercih edilir.

Gıda dışında dekoratif olarak kullanmak için, satın alınabilir. Eğer silindir kutu ihtiyacınız varsa, bu işi profesyonel olarak yapan firmalardan destek alabilir ve sipariş verebilirsiniz. 

Kutu ambalaj çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bizi arayın.

(0212) 554 35 30

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir