Kutuevi – Üçler Matbaa

Taslama kutu sert ve gri mukavva üzerinde farklı kağıt çeşitlerinin sıvama dediğimiz yapıştırma tekniği ile boşluk bırakılmadan giydirilme şekline denmektedir. Taslama kutularda arada kabarcık kalmaz ve bu kutular diğer tür kutulara oranla çok daha dayanıklıdır. Aynı zamanda taslama kutu seçenekleri arasında bulunan birçok çeşit günümüzde kullandığımız kutular ile aynıdır.

Oldukça şık olarak tasarlanan bu kutular genellikle kurumsal firmalar tarafından kullanılmaktadır. Eşyaların ve firmaların değerini arttırdıklarından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun dışında taslama kutuları uzun yıllar boyunca saklanabilen ve şekli bozulmayan ürünlerdir.

Lüks Görünmek İsteyenlerin Tercihi Taslama Kutular

Taslama kutu genellikle lüks görünmek isteyen gruplar ve sektörde kullanılan ürünler olduklarından dolayı üretici firmalar tarafından birçok çeşit ile piyasaya sürülmektedir. Bu kutuların üzerine varak, ipek baskı ve ofset baskı uygulanabildiklerinden oldukça elit ve göze çarpar halde reklam yapılmasını sağlayabilmektedir.

Taslama Kutu Özellikleri

Taslama kutular genellikle 1mm’den başlar ve 4mm’ye kadar çıkar. Bu kutular üzerinden birçok materyal kullanılabilir. Bunların arasında kuşe, fantezi kağıt, kumaş, cilt bezi gibi seçenekler de bulunmaktadır. Ayrıca bu kutuların üzerine yapıştırılan kaplama malzemelerinin her biri farklı yapışkan ve kuruma süresi içermektedir. Diğer kutulara göre daha sert olduklarından dayanıklıdır. İstenilen büyüklükte ve boyutta üretilebilmektedir. Bunun dışında standart olan kalıplar da tercih edilebilir.

Taslama Kutu Seçenekleri

Taslama kutu için oldukça çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir.

  • Kutu Kapaklı olanlar ( Ev tekstili, mücevher ve aksesuar için kullanılır.)
  • Mıknatıslı olan Kutu çeşitleri ( Tekstil, kozmetik, hediyelik eşya, teknolojik ürünler ve saatler için kullanılmaktadır.)
  • Çekmeceli Kutu ( Sunum, çikolata, Çatal bıçak takımı, Çiçek ve hediyelik eşyalar için kullanılır.)
  • Troklu Kapak Taslama Kutu çeşitleri ( nevresim takımları, fincan takımları ve kozmetik ürünler için kullanılır.)
  • Duvarlı Taslama Kutu ( Özel Sunum Kutularıdır her çeşit ürün için kullanılabilinir. )

Avantajları Nelerdir?

Taslama kutu çeşitlerinin en büyük avantajı karton olan diğer kutulara oranla daha uzun ömürlü ve dayanıklı olmalarıdır. Bu özellikleri sayesinde diğer ürünlere oranla daha fazla ücret ile satılmaktadır. Müşterilerin uzun seneler boyunca kullanabileceği bir ürün olduğu için firmanın baskısı olan kutularda reklam da bir o kadar uzun süre yapılmış olacaktır.

Kutu ambalaj çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bizi arayın.

(0212) 554 35 30

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir