Kutuevi – Üçler Matbaa

Zeytinyağı Şişe Silindir Kutu

Sanayileşmenin ve kimyasal ürünlerin artmış olduğu şu dönemlerde pek çok insan organik ürün kullanımına özen göstermektedir. Organik ürünler üreten farklı firmalar bulunmaktadır. Bu firmaların başında ise zeytinyağı üreticileri bulunmaktadır. Zeytinyağının natürel ve sızma olması en önemli özelliklerinden bir tanesidir. Üretilen bu organik zeytinyağlarının cam şişede bulunması ise bu özelliklerini uzun süre koruyabilmelerine yardımcı olmaktadır. Fakat bilinen bir gerçek vardır ki zeytinyağının bulunduğu ortamda ışığa maruz kalmaması gerekmektedir. Bunu bilen gerçek zeytinyağı üreticileri bu zeytinyağlarını muhafaza etmek için farklı ambalaj ürünlerinden yardım almaktadırlar. Cam veya plastik şişede bulunan zeytinyağlarını ışıktan ve ısıdan muhafaza edebilmek adına zeytinyağı şişe silindir kutu üretilmektedir. Zeytinyağı üreticileri ürünlerinin boyutlarına göre bu silinir kutuların siparişlerini yaptırmaktadır.

Şişe Silindir Kutu Üretimi

Zeytinyağı şişe silindir kutu ambalaj üretimi yapan firmaların çalışma prensiplerinden şu şekilde bahsedebiliriz. Bu firmalara hangi ürün için kutu istediğiniz ile ilgili bilgi vermeniz yeterlidir. Firma istenen ürünlerin boyutlarına göre silindir kutular üretmektedir. Talebe göre bu silindir kutuların dış kısmına baskı ve renklendirmeler de yapılabilmektedir. Bu baskı ve renklendirmelerin yapılması kutunun içerisindeki ürünün hakkında bilgi verici olması açısından önemlidir. Natürel zeytinyağı satıcısı olan pek çok firma bu kutuların yapımı için özel siparişler vermektedir.

Şişe Silindir Kutunun Özellikleri

Şişe silindir kutuların bazı özelliklerine dikkat ederek sipariş ve imalatının yapılması da önemlidir. Ürünün kutu içerisine boyut olarak tam yerleşmesi gerekmektedir. Eğer ürün ile kutu arasında herhangi bir boşluk kalacaksa buna göre bir seperatör konularak ürünün zarar görmesi ve kutu içerisinde hareket halindeyken ses çıkmasını engellemek açısından önemlidir. Ayrıca kutuların kapak kısımları karton veya metal tercih edilebilir. Burada da yine kullanım kolaylığı açısından metal kapak tercihi daha doğru olacaktır. Zeytinyağı şişe silindir kutu imalatı yapan firmalar su geçirmezlik ile ilgili bir garanti vermemektedirler. Fakat kutuların oldukça sağlam olduğu konusunda ise garantileri mevcuttur. Unutulmaması gerekmektedir ki doğal ürünlerin satıldığı bu kutular da yine doğal malzemelerden yapılmaktadır. Bu sebeple de su geçirmez bir özellikte yapılması imkânsızdır.

Kutu ambalaj çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bizi arayın.

(0212) 554 35 30

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir