Kutuevi – Üçler Matbaa

Hediyelik Kutu Modelleri Nelerdir?

Günümüzde pek çok insan birbirleriyle hediyeleşmekten oldukça hoşlanmaktadır. Gelişen bu hediye sektörü ile birlikte hediyelik kutular da gelişim göstermiştir. Pek çok türe, tarza ve şekle ayrılan bu hediyelik kutuların her ebattan boyunu bulmak mümkündür. Genellikle sert kartondan yapılan hediyelik kutuların farklı maddelerden yapılmış olanlarını da bulmak mümkündür. Örneğin mukavva, tahta gibi maddeler de hediyelik kutu yapımında kullanılabilecek ürünlerdendir.

Hediyelik Kutu Modelleri ve Kullanım Alanları

Günümüzde artık sıklaşan hediyeleşme sebebi ile pek çok alanda hediyelik kutu kullanılmaktadır. Bu alanlardan ilki olan sevgililer gününde çiftler birbirlerine hediye alırken bu tarz kutular kullanır. Bunun benzeri olan doğum günleri, evlilik yıl dönümleri gibi kutlamalarda da hediyelik kutular oldukça fazla rağbet görmektedir.

Hediyelik kutuların diğer bir kullanım alanları ise mekân açılışlarında gönderilen hediyelerdir. Bu tarz kargoya verilen hediyelerde hediyelik kutunun ana maddesinin oldukça dayanıklı olması gerekmektedir aksi taktirde herhangi bir kargolama işlemi sırasında hediyenin hasar alabilmesi oldukça olası bir durumdur.

Hediyelik kutu modellerinin ilk sırasında ise kalpli kutular bulunur. Oldukça fazla satışı olan kalpli kutular özel günler de hoş bir ambiyans yaratmaktadır. Bunun yanı sıra mıknatıslı hediyelik kutular da son yıllarda oldukça fazla beğenilmektedir. Gerek kullanım gerek ise görsel açıdan şık duran mıknatıslı hediyelik kutu modelleri de herhangi bir hediyeleşme sırasında kullanılmaya müsaittir.

Hediyelik Kutu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Hediyelik kutu seçerken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bu hususlardan ilki kutunun hammaddesinin sert kartondan ziyade normal kartonlardan yapılıyor olmasıdır. Pek çok merdiven altı firmanın daha fazla gelir elde etme amacıyla kullandığı sıradan kartonlardan yapılan ürünleri tercih etmek hediyenin kalitesini de düşürebilmektedir.

Ayrıca herhangi bir taşıma esnasında sıradan karton ve içerisindeki hediye kolay bir biçimde hasar alabilmektedir. Bu yüzden hediyelik kutu seçiminde kutunun hammaddesi oldukça önemlidir. Önemli olan diğer bir husus ise kutunun ebatlarıdır.

Kutu ambalaj çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bizi arayın.

(0212) 554 35 30

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir