Kutuevi – Üçler Matbaa

Hayatın hemen her alanında görülebilecek olan nesnelerden bir diğeri de karton kutulardır. Karton kutu tasarımı farklı boyutlarda yapılır ve çok geniş bir alanda kullanılır. Dayanıklı malzemelerden üretilmesi ve çevre dostu olması önemli özelliklerdendir.

Kullanım Alanları

Sektörel anlamda karton kutu kullanımı çok geniş bir kitleye sahiptir. Tekstil, gıda, sağlık, temizlik gibi özellikle sevkiyat anında bir sıkıntı yaşanmaması adına duyulan en büyük ihtiyaçtır.


Karton Kutu Çeşitleri

Karton kutu kendi arasında boyut gramaj şekil olarak birçok farklı çeşitlilik göstermektedir. Hayatın her alanında da karşımıza çıkmaktadır. Gıda sektöründe genellikle pizza,  lahmacun, dürüm, hamburger kutusu sıcak yemeklerde kullanılan karton kutu çeşitleridir. Meyve sebzeler de artık karton kutu içerisinde taşınmaktadır.

Toplu tüketim satan firmalar gelen tüm satın aldıkları ürünlerin nerdeyse tamamına yakının karton kutu içersinde almaktadır. Tekstil sektörü özellikle paketli ürünlerini taşıma sırasında hem daha fazla ürünü bir arada taşımak hem de zarar görmemesi açısından kullanmaktadır. Sağlık sektöründe neredeyse tüm ilaçlar karton kutu içerisinde muhafaza edilmektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=q7IxTOb_ccU

Karton Kutu Üretim İçeriği

Karton kutu üretiminin ana kaynağı kâğıttır. Kâğıtlar oluklu mukavva üzerine sıvama yöntemi kullanılarak istenilen boyut ve şekilde karton kutu haline getirilmektedir. Üretiminde kullanılan makineler aynı anda sıvama yapıştırma katlama düzeneğinde çalışmaktadır. Ayrıca üretim yapılan firmanın logosu telefonu adresi gibi detaylarda karton kutu üzerine serigrafi baskı halinde yapılmaktadır.

Kullanılan Ölçü ve Şekiller

Piyasada en çok duyulan boyut 40 x 60 standart taşıma ölçüsünde kullanılan boyuttur. Karton kutu şekilleri genelde kare ya da dikdörtgen küp ya da silindir şeklinde kullanılan kutulardır. Oluklu mukavva kutu sıvamalı karton kutu dayanıklılık açısından da en çok tercih edilen çeşitlerdir. Üretiminde boyut tercihi tamamen talep doğrultusunda uygulanabilmektedir.

Karton Kutu Fiyatları Yüksek Midir?

Ana malzemesi kâğıt olan kutu fiyatları toptan alımlarda daha uygun olmak ortalama fiyatlarda satılan kutu çeşitleridir. Boyut şekil üzerinde uygulanan serigrafi baskı ürün fiyatını etkilemektedir. Karton kutu asıl üretici dışında nalbur kırtasiye büyük marketler gibi ulaşımı kolay olan ürünlerdir.

Kutu ambalaj çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bizi arayın.

(0212) 554 35 30

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir