Kutuevi – Üçler Matbaa

Karton Kutu Modelleri Nelerdir?

Geçmişten günümüze gerek istek gerek ise ihtiyaç dâhilinde pek çok ürün üretilmiş ve kullanılmıştır. İnsanların hayatlarını kolaylaştırmaya hizmet eden bu eşya modelleri arasında öne çıkan ve hemen hemen her insanın hayatlarının belli dönemlerinde kullandığı karton kutuların pek çok kullanılma amacı bulunmaktadır. Bu amaçlara hizmet eden karton kutular hammaddesinden ötürü doğada uzun yıllar boyunca kalmaz, çabucak çözülür ve toprağa karışır. Karton kutuların geri dönüştürülebilir olmasının yanı sıra iyi olan diğer bir özelliği de kanserojen madde içermemesidir. Plastik, metal veya naylon gibi pek çok maddenin yanı sıra daha güvenilir ve kullanıma elverişli olan karton kutular gönül rahatlığıyla tercih edilebilmektedir.

 

Karton Kutu Modelleri ve Çeşitleri

Son yıllarda hem geri dönüştürülebilir hem de sağlığa zararı olmayan bir yapıda olduğundan ötürü karton kutulara yoğun bir talep yaşanmaktadır. Karton kutu modelleri zaman içerisinde insanların pek çok ihtiyacına göre şekillenmiş ve çeşitli modelleri üretilmiştir. Bu modellerin arasında ilk sırada öne çıkan hediye kutuları son yılların en gözde eşyalarındandır. Kişilerin birbirlerine hediye verirken tercih ettikleri hediye kutuları kalpli, kadife gibi pek çok modelde ve desende bulunmaktadır.

Karton kutu modellerinde öne çıkan diğer bir model ise taşımacılık işinde kullanılan kutulardır. Hemen hemen pek çok insanın kullanmış olduğu bu kutular ev taşımak isteyen insanlar için bulunmaz bir nimettir. Eşyaların sınıflandırılması ve bölmelere ayrılmasıyla kolaylıkla doldurulabilen koliler pek çok taşımacılık şirketinin de temel ürünleri arasında yer alır.

Karton Kutuda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karton kutu temin ederken dikkat etmeniz gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bu hususların başında temin edilen karton kutuda herhangi bir ıslaklık veya nemin olup olmadığıdır. Karton kutunun küflenip işlevini kaybetmesine, yumuşamasına, yırtılmasına veya parçalanmasına neden olan ıslaklıktan ötürü pek çok kişi bu sorunları yaşamaktadır. Bunun yanı sıra eşyaların da saklanmasını engelleyen ıslaklık daha pek çok soruna daha yol açabilmektedir. Kaliteli ve sağlam karton kutu modellerine ulaşmak için 0 212 554 25 30 numarasıyla bizle iletişime geçebilirsiniz.

Kutu ambalaj çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bizi arayın.

(0212) 554 35 30

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir