Kutuevi – Üçler Matbaa

Silindir Kutu

Silindir kutu yapımı spiral sarmal hammaddesi kullanarak kâğıtları sertleştirir. Preslenen bu kâğıtlar mukavva kıvamına geldiğinde şekillendirilmesi başlar. Bu kutularda alt ve üst kapaklar bulunur. Kapaklar için de plastik, mukavva ya da metal gibi isteğe bağlı seçeneklerde de bulunulabilir. Ayrıca içine koyacağınız ürüne göre de ürünün dayanıklılık miktarı arttırabilir. Silindir kutu farklı desenler ve modeller ile birçok seçenekle karşımıza çıkıyor. İçine koyacağınız ürünün içeriklerini de kutunun dışına yazdırabilirsiniz. İsteğe göre özel çap ve boyda üretim yapılmaktadır.

Silindir Kutu Hangi Alanlarda Kullanılır?

Silindir kutu kullanım alanları oldukça geniştir. Çünkü birçok ürün paketlemede kullanılmaktadır. Günümüzde görsele verilen önemle bu ürünlere talep daha da arttı. Hem görüntü açısından hem de içindeki ürünü koruma açısından bu ürünler çok kullanışlı. Bu kutularda saklamak ürünleri tozdan, nemden, darbelerden korur. Silindir kutuları çorap, havlu, saat, kolonya, parfüm, kozmetik, iç çamaşırı,  perde kutusu gibi tekstil ve hediyelik eşya alanlarında kullanılıyor. Bunun dışında gıda alanında da birçok ürün için bu silindir kutular tercih ediliyor. Zeytin kutusu, bal, reçel, kahve, kuruyemiş, kuru incir, çerez, çay, draje, çikolata, şeker kutusu gibi birçok alanda kullanımı mevcut. Ayrıca konfeti, kalemlik, promosyon ürünleri, diploma, çiçek kutusu, sabun, tohum, kumbara, gübre gibi birçok geniş ürün yelpazesi bulunuyor.

Silindir Kutular Neden Tercih Edilmelidir?

Silindir kutular hem gıda, hem tekstil hem de promosyon ürünler için birçok alanda kullanılıyor. Bu sebepten dolayı reklam yapmak için de en uygun ürünlerden bir tanesi. Ayrıca kutu içerisindeki ürün bittikten sonra bile müşteriler bu kutuları kullanmaya devam ettiği için uzun bir süre daha reklamınız yapılmaya devam eder. Silindir kutularda müşteriye özel tasarımlar da yapılabilir. Görsel olarak da bu kutuların oldukça şık bir görüntüsü var. Urunun kutulu olması ürünün kaliteli olduğu algısını da oluşturuyor. Kutu içindeki ürünü dış etkenlerden koruması da ürünün daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor. 

Kutu ambalaj çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bizi arayın.

(0212) 554 35 30

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir