Kutuevi – Üçler Matbaa

Mıknatıslı Kutu

Kutuların günlük hayatımızdaki yeri oldukça fazladır. Baktığınız zaman çevremizde birçok iş için kutulardan yardım almaktayız. Kağıdın tamamen farklı bir boyutu olan kutuların birçok işimizde kolaylık sağladığı bilinen bir gerçektir. Sağlam olmaları, ürünleri muhafaza edebilmeleri, kutuların tercih edilmesinin en önemli nedenleri arasındadır. Günümüzde pek çok farklı alanda farklı boyut ve renklerde birçok kutuyu görebilmek mümkündür. Sıvama kutu, silindir kutu, mıknatıslı kutu ve daha pek çok farklı kutu imalatı yapılmaktadır. Ihtiyaca göre kutu imalatı yapan firmalar ile iletişime geçerek sipariş verebilmeniz mümkün.

Mıknatıslı Kutunun Özellikleri

Birçok farklı kutudan bahsettiğimiz gibi mıknatıslı kutunun da adını sıklıkla duymaktayız. Özellikle tekstil sektöründe, takı sektöründe, hediyelik sektöründe mıknatıslı kutu kullanımını görmemiz mümkündür. Bu kutuların özellikleri ağız kısmına yapılan mıknatıs ile kolay bir şekilde kapanıp açılmasıdır. Ayrıca mıknatıslı kutularda bu kısımlar ile içeride bulunan ürünlerin kolaylıkla düşmesinin önüne geçilmektedir. Mıknatıslı kutuların bu özellikleri bakımından tercih edildiği alanlarda farklılıklar göstermektedir. Sizler de eğer işletmeniz için böyle bir kutu ihtiyacınız var ise firmalara bu özelliklerden bahsederek hangi boyutlarda kutu istediğinizi belirterek sipariş verebilmeniz mümkündür. Silindir kutu, hediyelik kutu, dijital baskılı kutu gibi pek çok farklı kutu modellerini yaptırabileceğiniz farklı firmalar bulunmaktadır.

Mıknatıslı kutu imalatı

Farklı kutu çeşitlerinin kendine özgü imalat şekilleri vardır. Silindir kutu imalatı yapılırken kullanılan teknikler ile mıknatıslı kutu üretimi yapılırken kullanılan teknikler birbirinden farklıdır. Ayrıca mıknatıslı kutular özel üretim şeklinde yapıldıkları için, mıknatıs katkıları da olduğu için ücretlendirmeleri diğer kutulara göre birazcık daha fazladır. Gösterilen özenli işçilik ve eklenen mıknatıs maliyetlerin en önemli etkenleri arasında sayılabilir. Bir mücevher firması veya özel günler için çikolata satan bir pastane veya tekstil sektöründe  sipariş vermek isteyen işletmeler firmalar ile ön görüşme yaparak siparişlerini verebilenler. Firmalar kullanım özelliklerine göre ve sayısına göre kutuların imalatını yapmaktadır. Mıknatıslı kutuların dış kısımları renkli olabildiği gibi tek renk olarak da üretilebilmektedir. Ayrıca talep olursa mıknatıslı kutunun dış kısımları dijital baskı ile farklı özelliklere de üretilebilmektedir.

Kutu ambalaj çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bizi arayın.

(0212) 554 35 30

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir